Telekomunikacja, mikrokanalizacja

System rur osłonowych z tworzyw sztucznych SPYRA PRIMO, w tym mikrokanalizacja PRIMODUCT, służący do budowy tras kablowych w telekomunikacji, energetyce czy drogownictwie, zapewnia najwyższe parametry użytkowe przy zachowaniu konkurencyjnego kosztu dla inwestora i budowy rurociągu po stronie wykonawcy.

SPYRA PRIMO Poland należy do grona największych europejskich producentów rur osłonowych na kable teleoptyczne na potrzeby telekomunikacji kablowej oraz rur z tworzyw sztucznych, instalowanych jako kanały technologiczne. Dostarczamy osłony z tworzyw sztucznych, niezbędne do budowy infrastruktury drogowej, kolejowej, wykorzystywane przez energetykę zawodową i inne branże.

Miesięczne zdolności wytwórcze na bazie najnowszej generacji linii technologicznych to 11 000 km rur średnic 5-20 mm oraz 850 km pakietów 4-7 otworowych, opartych na mikrorurach DB, DI. Stabilny proces technologiczny, monitorowany w trybie ciągłym zapewnia najwyższą jakość wyrobów, przy elastycznym podejściu do planowania zaopatrzenia klienta w towar.

SP – Telekomunikacja, mikrokanalizacjaPonad 20-letnie doświadczenie w produkcji rur osłonowych na kable światłowodowe oraz długoletnia współpraca z czołowymi polskimi i europejskimi operatorami, projektantami i wykonawcami pozwoliła nam zaprojektować i wdrożyć kompletny system osłon w technologii mikrokanalizacji PRIMODUCT, spełniający oczekiwania zainteresowanych, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjności rozwiązania. SPYRA PRIMO była jednym z prekursorów tej technologii, proponując potencjalnym kontrahentom już w roku 2011 zmianę założeń projektowych z klasycznych rur RHDPEwp 32-40 mm na wiązki mikrorur.

System mikrokanalizacji może służyć zarówno do budowy nowych tras kablowych w dowolnej architekturze sieci: FTTH, FTTB, FTTC, abonenckiej, do budowy szkieletu backbone, jak i do uwielokrotnienia istniejącej kanalizacji teletechnicznej.

Stała współpraca z takimi odbiorcami jak grupa Orange,  ENEL-Open Fiber, Telecom Italia oraz zrealizowane wielko-wolumenowe dostawy na potrzeby takich projektów jak Internet dla Mazowsza, DSS, KSBM, WSS czy ITSy – potwierdzają jakość oferowanego systemu mikrokanalizacji produkcji SPYRA PRIMO.

System rur składa się z mikrorur doziemnych DB, cienkościennych DI w średnicach od 5 do 20 mm, mikrorur LSOH, pakietów opartych na dowolnych mikrorurach w ilości do 24 szt, mulitirur fi20 do 63 oraz kompletu niezbędnych akcesoriów połączeniowych. Ponadto oferujemy osłony na kable teleoptyczne i energetyczne typoszergu „subduct” średnic 25-63 mm oraz osłon, rur do przewiertów sterowanych do 315 mm. Uzupełnieniem oferty są rury dwudzielne, naprawcze, rury gładkie z tworzyw sztucznych jedno i wielowarstwowe, w tym odporne na UV, trudnopalne, także złącza i zasobniki kablowe z tworzyw.